Responsywna strona internetowa - nowa jakość, która stała się standardem
Co powinno wyróżniać Twoją stronę www? Grafika? Design? Treści? Interaktywność? Naszym zdaniem - wszystko na raz, ale żaden z tych elementów nie będzie spójny, jeżeli witryna nie będzie responsywna. Według reportu Digital In, aż 52% użytkowników przegląda strony www na smartfonach. 43% na komputerze - właśnie dlatego na każdym urządzeniu jakość musi być taka sama.
Strona responsywna - co to znaczy?
Responsywność strony, oznaczana również skrótem RWD, to nic innego, jak dostosowanie wielkości grafik i elementów witryny do rozmiarów wyświetlacza. Responsywna strona internetowa będzie prezentowała się równie dobrze na monitorze komputera, telefonie, tablecie, a nawet telewizorze. Standard, prawda?
Wersja responsywna to absolutna podstawa każdej profesjonalnej witryny, którą projektujemy. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której grafiki nie mieszczą się na ekranie, zostają ucięte lub trzeba bezustannie przesuwać boczny suwak, by móc przeczytać tekst artykułu. Strona RWD to wygoda w użytkowaniu i dbałość o detale. Wersja responsywna pozwala zachować spójność estetyki strony, bez względu na to, gdzie użytkownik ją wyświetli.
Ile kosztuje tworzenie strona www?
Cena profesjonalnej, responsywnej strony nie powinna różnić się od strony „nieresponsywnej“. Mówiąc najprościej: wersja RWD to nie dodatek, ale podstawa oferty. Jeżeli projekt, który otrzymacie nie będzie spełniał tego wymogu, można powiedzieć, że zmarnowaliście pieniądze.
Podanie konkretnej wyceny strony nie opiera się na sztywnym cenniku. Projekty kreatywne, szyte na miarę, wycenia się indywidualnie.
RWD strona internetowa - dlaczego warto zwrócić na nią uwagę?
Responsywność strony daje komfort użytkowania. A właśnie to internauci kochają najbardziej. Nie ważne, gdzie użytkownik będzie chciał wyświetlać stronę, jej standard i układ zostanie zachowany. A to z kolei klasa sama w sobie. Jak sprawdzić czy strona jest responsywna? Wystarczy, że porównasz ją na komputerze i telefonie.
Responsywna strona www dopasuje się wielkością do ekranu, na którym jest przeglądana. Jej poszczególne elementy ułożą się nieco inaczej - tak, by wszystkie najważniejsze funkcjonalności zostały zachowane, wygodnie ulokowane i dobrze widoczne nawet na najmniejszym smartfonie. Dopasowuje się też do poruszania się po niej przy użyciu dotyku palcem, a nie kursorem, jak strona wyświetlana tradycyjnie - na ekranie komputera.